Sat. Feb 16th, 2019

Qytetaret i blejn bilet udhetimi Rames per…

Qytetarët e Paskuqanit dhe qytetarët e Vlorës pasditen e së premtes kanë dalë në protestë kundër qeverisë. Të mbështetur nga Partia Demokratike, ata kanë çelur dy vatra të reja proteste ku kanë bllokuar dhe qarkullimin e mjeteve.

Protestuesit e Paskuqanit kanë bllokuar rrugën e vetme hyrëse në Paskuqan, në shenjë proteste kundër qeverisë.

Në të njëjtën kohë dhe në qytetin e jugut te shqiperis Vlore , qytetarë të shumtë janë ngritur në protestë, duke bllokuar rrugën në zonën e quajtur Skelë.

Duke ironizuar edhe kompaninë më të re ajrore “Air Albania”, ata i kanë bërë dhe një dhuratë kryeministrit Edi Rama një biletë vetëm vajtje.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *