Albin Kurti uron Dua Lipën për çmimin në Grammy: Frymëzim për të rinjtë tanë

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka uruar këngëtaren me famë botërore, Dua Lipa për çmimin “Albumi më i mirë Pop” në “Grammy Awards 2021”.

Përmes një postimi në Twitter, ai shprehet se Dua është inspirim për të rinjtë tanë dhe ambasadore e shtetit tonë.

“E përgëzoj Dua Lipën për fitimin e #Grammy për #BestPopVocalAlbum. Me punën e saj, talentin e saj dhe shpirtin e saj ajo ka mahnitur botën dhe është #levituar kombi i saj. Ajo është një frymëzim për të rinjtë tanë dhe një ambasadore për vendin tonë”, ka shkruar Kurti./abcnews.al

 

 

The post Albin Kurti uron Dua Lipën për çmimin në Grammy: Frymëzim për të rinjtë tanë appeared first on Abc News.