Bresheritë ndaj kompleksit “Eiffel” çuan në zbulimin e arsenalit ushtarak në Yrshek

Gjatë ditës së sotme, policia bëri një operacion të koduar “Yrsheku”. Gjatë operacionit është vënë në pranga Gëzim Haroku dhe është shpallur në kërkim Erigers Mihasi. Ky i fundit ka qenë i arrestuar edhe më parë.

Me finalizimin e operacionit janë sekuestruar një numër i madh armësh duke filluar nga pistoletat, tek automatikët “kallashnikove”, mitralozët dhe një snajper.

Bëhet fjalë për 15 armë zjarri si edhe një sasi të madhe municionesh që u sekuestruan në shtëpinë e Harokut. Mësohet se ngjarja në fjalë ka të bëjë me të shtënat me armë që u regjistruan të hënën e 15 qershorit drejt kompleksit “Eiffel” në Yrshek.

Lexo edhe: Mitralozë, snajper dhe automatikë: I gjithë arsenali, çfarë kapi policia në Tiranë

Abcnews.al mëson se në drejtim të kompleksit kanë qëlluar Gëzim Haroku Erigers Mihasi të cilët janë identifikuar pasi policia ka kqyruar pamjet e filmuara nga kamerat e sigurisë.

Nga pamjet janë marrë targat e motorit dhe më pas janë identifikuar edhe autorët.  Mes palëve ka pasur konflikte të vjetra. /abcnews.al/

The post Bresheritë ndaj kompleksit “Eiffel” çuan në zbulimin e arsenalit ushtarak në Yrshek appeared first on Abc News.