I mbaron kontrata në fund të sezonit/ Eksperti merkatos: Hysaj kalon tek…

Eksperti i njohur i merkatos në Itali, Alfredo Pedulla ka folur mbi te ardhmen e kapitenit te kometares Elsied Hysaj, ku sipas tij sezoni i ardhshem e gjen ne radhet e Milanit.

Alfredo Pedulla:

Elseid Hysaj do të jetë pjesë e Milanit duke nisur nga sezoni i ardhshëm. Paraqitjet e fundit të mbrojtësit shkodran me Shqipërinë, veçanërisht ajo ndaj Anglisë, kanë bindur edhe më tepër në aftësitë dhe potencialin që zotëron ky lojtar. Rroga e mbrojtësit kuqezi do jetë 2.5 mln euro në sezon.

The post I mbaron kontrata në fund të sezonit/ Eksperti merkatos: Hysaj kalon tek… appeared first on Gazeta Standard Online.