Home / Shqiperia / FOTO/ Pamje dëshpëruese, afganët braktisin shtëpitë e tyre ndërsa talebanët marrin në kontroll qytetin

FOTO/ Pamje dëshpëruese, afganët braktisin shtëpitë e tyre ndërsa talebanët marrin në kontroll qytetin

Dhjetëra mijëra afganë janë shkëputur kohët e fundit nga luftimet midis talebanëve dhe forcave qeveritare, të cilat janë intensifikuar pasi trupat e fundit të huaja përfunduan tërheqjen e tyre pas një okupimi 20-vjeçar. Këtë javë, mijëra kanë bërë rrugën e tyre me makinë, autobus, kamion dhe në këmbë për në Kandahar – duke preferuar një […]

The post FOTO/ Pamje dëshpëruese, afganët braktisin shtëpitë e tyre ndërsa talebanët marrin në kontroll qytetin appeared first on Balkanweb.com – News24.

About admin

Check Also

Greqia ‘zgjohet’ me tërmet, lëkundja me magnitudë 4 të shkallës Rihter afër Athinës

GREQI Greqia është zgjuar me tërmet ditën e sotme. Lëkundja me magnitudë 4 të shkallës …