Home / Shqiperia / Tensionet në kufi, SHBA mesazh Armenisë e Azerbajxhanit: Respektoni armëpushimin, vetëm një rezolutë gjithpërfshirëse normalizon marrëdhëniet

Tensionet në kufi, SHBA mesazh Armenisë e Azerbajxhanit: Respektoni armëpushimin, vetëm një rezolutë gjithpërfshirëse normalizon marrëdhëniet

Shtetet e Bashkuara dënuan përshkallëzimin e fundit të dhunës në kufirin midis Armenisë dhe Azerbajxhanit. “U bëjmë thirrje Armenisë dhe Azerbajxhanit që t’i respektojnë angazhimet e tyre për armëpushim, duke ndërmarrë hapa të menjëhershëm për qetësimin e situatës”, tha zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit, Ned Price. “Tensionet e vazhdueshme përgjatë kufirit Armeni-Azerbajxhan nënvizojnë faktin […]

The post Tensionet në kufi, SHBA mesazh Armenisë e Azerbajxhanit: Respektoni armëpushimin, vetëm një rezolutë gjithpërfshirëse normalizon marrëdhëniet appeared first on Balkanweb.com – News24.

About admin

Check Also

Greqia ‘zgjohet’ me tërmet, lëkundja me magnitudë 4 të shkallës Rihter afër Athinës

GREQI Greqia është zgjuar me tërmet ditën e sotme. Lëkundja me magnitudë 4 të shkallës …