Nis vaksinimi i mësuesve në Librazhd dhe Përrenjas

Këtë të mërkurë ka nisur procesi i vaksinimit për mësuesit edhe në Librazhd.

Në këtë qytet 447 arsimtarë do të marrin dozën e parë të vaksinës.

Gjithashtu edhe në Përrenjas pritet që të vaksinohen 350 mësues, duke e çuar në total numrin e mësuesve të vaksinuar në 807 persona.

/abcnews.al/

The post Nis vaksinimi i mësuesve në Librazhd dhe Përrenjas appeared first on Abc News.