Shifra të larta të infektuarish me Covid në Greqi, humbin jetën 79 persona

Shifra të larta të infektuarish me Covid janë konfirmuar gjatë 24 orëve të fundit në Greqi. S

Sipas raportit të 24 orëve janë konfirmuar të infektuar me Covid 4 309 raste të reja dhe kanë humbur jetën 79 pacientë.

Gjatë orëve të fundit gjithashtu janë shtruar në spital 751 persona.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid në vendin fqinj ka shkuar në 281,570 mes të cilëve kanë humbur jetën 8 532 persona. e.su./abcnews.al

The post Shifra të larta të infektuarish me Covid në Greqi, humbin jetën 79 persona appeared first on Abc News.